| DemonHunter a întrebat:

Se propie Black Friday si vreau sa imi cumpar un telefon nou.
Nu stiu ce sa aleg ios sau Android.
Ma gandeam sa imi iau ori un s7 edge ori un 6s.
Ce telefon imi recomandati?, chiar si mai ieftin intre 15 si 36 milioane(raport calitate/pret).
Aduceti cat mai multe argumente dau funda pentru cel/cea care ma convinge. laughing))

8 răspunsuri:
| heyitsmexd a răspuns:

Eu as alege pur si simplu s7 edge. E super din toate punctele de vedere, si merita. Chiar merita.

| Zaygon a răspuns:

Recomand Oneplus 3 dar sa il iei de pe siteul lor https://oneplus.net/ro/3. Costa 400€, aproximativ 1850 lei si plata o faci via paypal sau cu cardul direct. Il gasesti si pe la magazinele de la noi dar pretul mult mai piperat.

P.S. Pana in 12 septembrie nu mai livreaza in Romania din cauza cererii foarte mare si nu se mai gasesc in depozit.

| Eurofighter a răspuns:

Iti dau eu argumente:

Ce vrei: productivitate sau doar joaca?

Pe S7 ai multi window, poti minimaliza apps in bule ca sa le ti pe ecran ai camera mult mai buna in low light, baterie mai mare, design mai bun.

iPhone: iOS care e bine optimizat dar sincer am S7 si se misca excelent, mai multe jocuri cu grafica buna deoarece fac cu API-ul Metal de la Apple care ofera control direct la GPU, bateria o sa te tina mai putina fata de Samsung ti-o spuna de pe acum.

Acuma ce preferi: vrei baterie si productivitate? sau vrei grafica cat mai buna in jocuri dar baterie mai slaba? Conteaza ce preferi happy

| Lioana a răspuns (pentru Zaygon):

Ai cumparat de pe site-ul oneplus.net? Cat a costat transportul si in cat timp a ajuns?

| Zaygon a răspuns (pentru Lioana):

Da am cumparat in februarie. Nu platesti nimic daca e peste 150€ parca si a ajuns intr-o saptamama jumatate.

| Lioana a răspuns (pentru Zaygon):

Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Zaygon):

Mai am o intrebare: a trebuit sa platesti telefonul inainte de livrare sau l-ai platit la primire?