| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa fie cineva care sa mi explice bine si sa si mearga. Am tel Samsung galaxy s4 si vreau sa ma conectez la internet dar cum ca nu pot ..chiar daca am 50 mb trafic de date laughing)

10 răspunsuri:
| 12Darius13 a răspuns:

Intra la setari : wireless si retea : retele mobile : si setezi casuta in care scrie utilizare pechete de date. Funda?

| LenoreVoldaren a răspuns:

Poate nu ai activate datele mobile pe telefon. Ca să le activezi apasă lung butonul lock (sau power sau cum îi zice) de pe marginea telefonului în dreapta până îți apar niște opțiuni și tu să apeși ''Mod date de rețea'' http://bit.ly/UQXihE. Poți face treaba asta și din bara de notificări http://bit.ly/UYBelc.
Dacă ai activate datele mobile și tot nu-ți merge internetul atunci Setări -> Mai multe setări -> Rețea.

| iiUser20 a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Am facut ..este activata

| TeoFcog a răspuns:

Am avut aceeași problema.Intri in setari si dai la mai multe retele si selectezi reteaua apoi activezi datele mobile.

Sau(daca esti pe voda) poti intra tot in setari la retele mobile -NumePuncteAcces si bifezi Vodafone Livedaca esti pe abonament deca nu bifezi Vodafone Pre.Si daca nici asta nu merge te duci cu telefonul la reteaua in care esti si le ceri sa te ajute.

| iiUser20 a răspuns (pentru TeoFcog):

Adica reteau? M am zapacit la cap...

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru iiUser20):

Ce operator de mobil ai? Orange, Vodafone, Cosmote? În funcție de care este operatorul mobil există un număr de telefon pe care trebuie să-l apelezi dar nu să vorbești cu cineva ci îți dă niște variante din care trebuie să alegi care opțiune vrei să activezi. Dacă ai Orange apelează *100#, dacă ai Cosmote apelează 1234. La Vodafone nu știu sad

| iiUser20 a răspuns (pentru LenoreVoldaren):

Pe cosmo sunt

| LenoreVoldaren a răspuns (pentru iiUser20):

Deci apelează 1234 și activezi traficul de internet. Succes!

| 12Darius13 a răspuns (pentru iiUser20):

Ti-ai activat 3G?