| Hahahahshshwb a întrebat:

Stie cineva ce fel de numar este asta? +40 37, m-a sunat si cand dau sa sun linie ocupata!

12 răspunsuri:
| akaanne a răspuns:

Număr de Romania laughing

| Hahahahshshwb explică (pentru akaanne):

Stiu dar normal nu se incepe +40 7? aici incepe +40 37

| haileewatson a răspuns:

Numar de fix

Bula
| Bula a răspuns (pentru Hahahahshshwb):

E numar fix din Romania, diferit de Telekom.
+40 7... sunt numere mobile din Romania
+40 2... sunt numere fixe Telekom din Romania
+40 3... sunt numere fixe de pe alte retele (de cablu), din Romania

| Hahahahshshwb explică (pentru Bula):

Eu sunt pe Orange e de la ei?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Hahahahshshwb):

Nu stiu cum sunt distribuite numerele fixe.
Orange, daca am inteles bine, a preluat de la Telekom retelele fixe (poate si de telefonie), astfel e posibil sa fie de la ei.
Mai sunt si multe alte firme care au prefix cu +40 3.

| VoidEternal a răspuns:

E cel mai probabil un numar de call center. De la un magazin online sau ceva asemanator.

| Hahahahshshwb explică (pentru Bula):

Eu vreau sa stiu daca e numar de la o persoana fizica atat?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Hahahahshshwb):

Cauta in "cartile de telefoane", la "Pagini Aurii" sau pe Google.
Daca numarul este public, DOAR atunci ai sanse sa gasesti titularul.

| Brizbriz a răspuns:

E un numar de fix de pe o retea digitala, poate sa fie oricare dintre providerii de telefonie care dau numere fixe

deci, efectiv poate sa fie cinematograful Baneasa... in vremurile bune aveam abonament la cinema si daca intarziam cu plata, primeam telefon de pe un nr din asta ca sa imi aduca aminte
sau eMAG, sau ING, etc.
de gigi nu mai spun, am fost sunat o tona de la asa numere

| Hahahahshshwb explică (pentru Brizbriz):

Asta insemnand ca nu e de la o persoana fizica, eu sunt pe abonament la Orange

| Brizbriz a răspuns (pentru Hahahahshshwb):

Poate sa fie si de la o persoana fizica, nu stiu cati isi mai baga telefonie fixa, dar exista in abonamentele de tv si internet fix, si telefonie fixa