| anonim_4396 a întrebat:

Cand sun pe cineva imi apare "linie ocupata". La inceput am sunat, suna mult si nu raspundea, iar la ultimele apeluri imi datea numai "linie ocupata". Inseamna ca mi-a blocat numarul?

2 răspunsuri:
| MediaMaxRO a răspuns:

Nu neaparat, poate sa fie angajat intr-o convorbire (evident), poate fi din cauza retelei (congestie de retea) sau poate avea o redirectionare activa catre un numar scos din uz. Cel mai bine ar fi sa faci rost de un alt telefon (cu alt numar) si sa incerci sa suni de pe ambele telefoane in aceeasi perioada. Asa poti exclude posibilitatea blocarii numarului.

P.S.: La RDS erau probleme cu reteaua si cand sunai, iti aparea de vreo 10 ori linie ocupata/numar ocupat/retea ocupata.

| Semeniuc_Mircea_1967 a răspuns:

Sun si imi da retea ocupata, doar la acest nr de tel?