| DenisIonut01 a întrebat:

Stie cineva ceva de Ubuntu pe telefonul Samsung S2 (i9100)?

Am cautat ceva in romana dar tot in engleza gasesc,problema nu este ca sunt in engleza ci ca nu sunt rom/soft-uri stabile, mai exact nu merg anumite lucruri cum ar fi apelurile si volumul muzici.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ubuntu nu va merge, pe moment, decât pe câteva telefoane. Uite aici lista, direct pe site-ul oficial Ubuntu care, nu-i aşa...era greu de găsit...

https://wiki.ubuntu.com/Touch/Install#Supported_devices_and_codenames

| DenisIonut01 explică (pentru anonim_4396):

Am gasit acel link, nu te mai da asa destept sau ironic ce vrei sa fi. Am gasit aia dar am intrebat sa vad daca stiu altii ceva mai nou, ceva stabil. Poate facut de o alta companie gen CM.