| julia0123 a întrebat:

TPU, am o curiozitate..Sora mea vrea sa imi trimita din Irlanda un telefon touch screen..este clar ca daca imi trimite atunci trebuie decodat.dar ea mi-a spus ca rezolva aceasta "problema", adica decodeaza telefon in irlanda pe reteaua orange..as vrea sa intreb daca se poate sa decodeze acolo in Irlanda in asa fel incat sa functioneze aici in Romania? Multumesc anticipat:d

5 răspunsuri:
| MrSpooky a răspuns:

Pai odata ce a zis ca il decodeaza ea inseamna ca se poate.

| andreiutunicul1 a răspuns:

Presupun ca daca reteaua Orange e aceeasi cu cea de aici nu ar trebui sa ai probleme si in plus daca decodezi un telefon nu il decodezi numai pe o singura retea..asa ca ar trebui sa ai sanse mari sa mearga

| Nicu47 a răspuns:

Decodeazal in Romania deoarece acolo nu corespunde reteaua Orange cu cea a noastra nu costa mult eu am decodat acum 3 ani un telefon si am dat 25 de lei

| julia0123 explică (pentru Nicu47):

Am un Nokia c3 05 in reteaua Vodafone si decodarea costa 70 de lei...de aceea m-am gandit ca poate daca imi trimite un telefon mai bun sau de genu, atunci poate o sa ma coste mai mult.

| Nicu47 a răspuns (pentru julia0123):

Buna daca la cumparat cu bani si nu l-a luat cu abonament iseamna ca este dejea decodat si daca l-a luat la abonament este codat.