| ubhgyfytddtfhfgdf a întrebat:

TPU am o mare problema cu telefonul va rog ajutati-ma. Cand voiam sa setez limba romana pentru ca era in limba italiana am dat la setari-limbi si am apasat pe ceva nu intelegeam ce spune ca era in limba italiana s-a oprit telefonul si cred ca am blocat cartela pentru ca nu mai poate sa mai sune (doar urgente) si cere codul PIN. Telefonul meu se numeste Nokia Lmia e de culoare neagra. Va rog ajutati-ma cat mai repede. Ca nu e telefonul meu.

10 răspunsuri:
| ubhgyfytddtfhfgdf explică:

Cartela de le telefon este WIND

| awspam a răspuns:

Nu are treaba cartela cu telefonul, pinul il recuperezi de la ei, suni dai codu fiscal sau codul de pe pasaport sau act de identitate si iti da codul puk sa deblochezi cartela, dupa care bati noul pin si daway

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru awspam):

Nu codul puk, codul pin de l wind sti care este?

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru awspam):

Si cartela este un microsim

| awspam a răspuns (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Nu il stie nimeni, e pe cartela care a fost lipita carteala-sim cand ai cumparat o
0000 si 1234 erau acum 10 ani dar azi nu se mai folosesc,

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru awspam):

Te rog ajuta-ma daca afla matusa mea ca i-am blocat cartela nu o sa imi mai dea telefon

| awspam a răspuns (pentru ubhgyfytddtfhfgdf):

Vrajeala, probabil nici nu e cartela ta, poate e un abonament si l-ai furat, o sa o deblocheze ea cartela cand vine, nu costa nimic

| ubhgyfytddtfhfgdf explică (pentru awspam):

Nu te pacalesc daca nu era adevarat nici nu mai povesteam.

| Moon4Lord a răspuns:

Ah si eu am avut aceeasi problema, doar ca nu stiu cum telefonul nu avea tastele blocate si s-a schimbat limba in japoneza, am cautat pe google translate cuvintele: settings, language, english si apoi dupa ce mi le-a tradus (adica 設定、言語、英語) le-am gasit cuvintele astea in telefon, le-am urmat si pana la urma am schimbat limba inapoi, in cazul tau ca ti s-a blocat cartela, habar nu am ce sa fac, prea tarziu daca nu ai incercat metoda asta

| ubhgyfytddtfhfgdf explică:

Oricum va multumesc am rezolvat problema gata