| FeriFerika a întrebat:

Va salut, imi puteti spune si mie va rog daca un telefon cu gevey mai functioneaza in alta tara?
Adica am fost plecat pana in suedia si am un 5 cu gevey, in Romania imi functioneaza perfect... Si in suedia cand bagam cartela de acolo nu mergea in schimb mergea daca bagam cartela mea de Romania. Acum nu știu ce sa fac pentru ca trebuie sa plec in Anglia si vreau sa stiu daca a mai avut cineva vreo situatie similara sau daca are cunostinte sa imi spuna si mie...
Pot sa folosesc o cartela de acolo la fel ca si aico in Romania... In Spania a mers la fel de bine ca in Romania... Si ma gandesc ca in unele tari merge si in altele nu

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Geweyul trebuie reprogramat in functie de cartela pe care o introduci in aparat. Urmareste instructiunile de pe site-ul care a emis geweyul.