| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa iau un HTC One M8 second,cum sa verific daca telefonul e folosit de cat timp specifica vanzatorul, ce sa mai verific sa vad ca e bun ca isi merita banii.Cu imei-ul cum sa fac? Pe net nu gasesc numa unde trebuie platit.

1 răspuns:
| Linu96 a răspuns:

Cu IMEI-ul faci in felul urmator : *#06# si retii primele 6 cifre dupa care scoti bateria si compari cifrele sa vezi daca combat! In cazul in care nu combat tin sa te anunt ca este fake! Daca combat atunci inseamna ca e original!