| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Iphone 5s second-hand. Ce aspecte ar trebui sa verific cand ma intanesc cu vanzatorul? Dau funda pentru cel mai de ajutor raspuns!

2 răspunsuri:
| BenWilde a răspuns:

Verifica suruburile de la fundul iPhone-ului. Daca sunt din plastic, telefonul este fake. (La fel si la butoanele de volum). Verifica sunetul, fiecare buton in parte. Nu uita ca 5s are acel inel metalic in jurul home button-ului, pentru touch-id, iar 5 nu are. Vezi sa iti mearga cartela in el, sa nu trebuiasca sa dai bani pe decodare. Sa nu fie spart, si sa umblii putin pe el sa vezi cum se misca. Daca totul este ok, sa-l folosesti sanatos.

| tomybody a răspuns:

Pai in primul rand verifica daca are cont de ICloud(daca are cont zii sa-l stearga atfel poate sa til blocheze pe telefon)