| Ionescu_Jasemine_2000 a întrebat:

Vreau sa îmi iau un telefon.Am de ales intre iphone 7, Samsung galaxy S7, Samsung galaxyS7 edge și iphone 6S

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Te corectez eu, ai de ales intre S7 Edge si iPhone7.
S7 simplu nu are nimic unic, pur si simplu are aceeasi performanta ca si un S7 Edge, insa nu e unic, este un telefon simplu care se confunfa cu orice.
iPhone 6S, pica pentru ca acolo este iPhone 7 cu o generatie mai noua.
Acum, in comparatie unul cu celalalt, S7 Edge se evidentiaza prin design, are un design unic, pe care nu-l mai intalnisti la alte telefoane. Insa, iPhone 7 se evidentieaza prin performanta si rapiditate.
Ok, pana aici totul e super insa acum apar bubele, sunt abonat la un forum de iPhone 7 ( am vrut sa-mi schimb telefonul actual un S6E ) si m-am abonat la forum, ghici ce? Multi se plang ca le pica semnalul chiar si pe 3G, trebuie sa-l tina optional pe 2G sa poata suna, altii cand fac o fotografie simpla/banala le apar puncte verzi pe imagine, 3-4 bucati cam asa, aleatoriu pe imagine.
Cica se aude un bazait in timpul filmarii, sau cand se muta pe mute telefonul.
S7 Edge, are si el niste probleme, nu mari, insa maricele.
Si-a luat un var, si in 5 zile era inapoi cu telefonul in service pentru ca pur si simplu s-a inchis ecranul, dupa repornire avea 3 dungi orizontal pe ecran.
Acum tu alegi, ca si pret sunt aproape, desigur conteaza daca vrei sa-l achizitionezi SH sau nou nout.
Eu as alege S7, dupa 8 luni de S6.
Alegerea e a ta.

2 răspunsuri:
| iAMVi a răspuns:

E bine ca vrei laughing
S7 edge fara discutie

| anonimg a răspuns:

Eu as alege sa-mi protejez ochii. Iphone7 are retina hd display.
http://www.apple.com/iphone-7/