| anonim_4396 a întrebat:

Windows phone, Android sau IOS?

ce preferati si de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Windows Phone. Stabilitate, fără complicații inutile, fără să o ia telefonul razna când vrea el. Un echilibru aproape perfect între Android și iOS, primul prea prost, al doilea prea scump.

18 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Toate pentru că da.

| Eclipse a răspuns:

Eu am un Allview A4All are Android 2.3.6 ce pot sa spun e un sistem ok, dar sincer as prefera Windows Phone fiindca, este mai simplu, vine exact cu ce ii trebuie unui utilizator si nu are atatea "bling bling-uri". La android de exemplu la mine a venit cu niste programe, care nici nu am nevoie si in plus ocupa memoria interna stiu ca putem sa facem root dar prefer sa nu il stric.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Android.
Are mai mult swag.

| NoName234 a răspuns:

IOS,este singurul sistem de operare pentru. telefoane care ruleaza doar pe iphone.
Am un iphone si ios este mult mai eficient decat android.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si la windows phone aplicatiile si jocurile faine sunt pe bani...

| georgetzop a răspuns:

1. Android
2.IOS
3.Windows

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PedoBarbie):

Nu vrei funda?

| RadikalGamer a răspuns:

Android din punctul meu de vedere este cel mai bun sistem de operare pentru smartphone-urile din ziua de azi. De ce? Penntru ca automobile.

Nu laughing Glumeam. E foarte usor de personalizat, sunt sute de mii de aplicatii, jocurile le iei de pe net si se instaleaza rapid si simplu si e pe majoritatea telefoanelor ieftine. Daca vrei poti rula Android 4.2 sau chiar 4.4 pe un telefon android din 2009. Deci nu necesita multe resurse.

| PedoBarbie a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă vrei să-mi dai nu mă supăr. Vrei?

| MyGoodLife a răspuns:

Android, Winows-ul sa stea linistit in PC, Ios nu stiu ce inseamna. Motivul, Android iti ofera libertatea de a descarca aplicatii fara numar happywinking happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Androidul îmi place că are multe aplicații, față de Windows Phone care are mai puține și majoritatea plătite. Windows Phone este mult mai stabil și chiar îmi place cum rulează, mai butonez în clasă telefoanele cu WP de la colegi și chiar mi-a lăsat o impresie bună. Despre Ios nu mă pronunt, nu am butonat niciodată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De jocuri nu sunt interesat. Altfel, pentru ceea ce am nevoie (Facebook, Twitter, Instagram, email, foursquare, cloud etc) tot ce-am găsit este gratuit şi funcţionează ireproşabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru PedoBarbie):

Asteapta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da eu am un windows phone 7.8 si merge cum zici tu impecabil dar cand vad altii ca se lauda fiecare cu ce aplicatii au descarcat de pe googleplay sau cum se numeste magazinul celor de la android sincer ma cam ofticlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MyGoodLife):

IOS e de la Iphone

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

(Ios normal!)

Androidu este praf.
Iar windows phone este prea colorat si are aplicatii putine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu zic nu, lumea Android este mult mai deschisă. Însă Windows nu va renunţa la sistem, văd că şi Instagram şi-a tras aplicaţie de W, aşa că se vor mai îmbunătăţi treburile. Desigur, nu se va bate nimeni cu Android câtă vreme este ceea ce este happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da stiu ce vrei sa zici...