| IonutzWoW a întrebat:

1.Cate zile de nastere are un om la o varsta de 58 de ani?
2. Unele luni au 31 de zile, altele doar 30 de zile. Cate au 28 de zile?
3.Ai chibrite si intri intr-o camera intunecoasa, in care se afla o lumanare, o lampa de petrol si un cuptor. Ce aprinzi prima data?
4. Un cioban are 18 oi din care mor toate pana la a 9-a. Cate oi ii mai raman ciobanului?
5.Este posibil in America Latina ca un barbat sa se casatoreasca cu sora vaduvei sale?
6.Cate animale a luat Moise cu el pe arca?
7. Un avion cade pe fasia de granita intre Romania si Ucraina. Unde vor fii inmormantati supravetuitorii?
8.Trei pisici mananca 3 soricei in 3 minute. In cate minute mananca 100 de pisici, 100 de soricei?
9.Pe o sarma sunt 9 vrabiutze, un vanator impusca una. Cate vrabiutze raman?
10. Ce a fost in 25 Decembrie 1897?
11.Primeste un paznic de noapte, daca moare ziua, pensie?

Răspuns Câştigător
| BrokenWings a răspuns:

1. o singura zi de nastere laughing
2. 12 luni au 28 de zile, deci toate au laughing
3. chibritul big grin
4. 9
5. nulaughing pai el e deja mortlaughingrolling on the floor daca e vaduva...
6. Arca lui Moise?laughing hai ca e tarelaughing poate Noe...
7. dar sunt supravietuitori...straight face dc sa ii inmormantezi?laughing
8. 3 minutelaughing
9. celelalte zboaralaughing deci niciuna
10. Craciun
11. daca moare clar nu primeste pensie laughing

super intrebarile laughing chiar m-am distrat rezolvandu-lelaughing :*

10 răspunsuri:
| Nevricoasa a răspuns:

toate
lumina
nu, este mort.
nu Moise era cu arca ci Noe
Surpavietuitorii nu sunt inmormantati
0 pentru ca zboara toate
Craciunul
Daca moare nu mai primeste pensie.

| anonymus a răspuns:

una la 4 ani
lumanarea
nu
toate
pe fasie
100 minute
niciuna
craciun
nu

| flaby a răspuns:

1.58 2. o luna singura 3.lamca de petrol 4.10 5.nu 6.era arca lui noe laughing 7.nu erau pasageri big grin 8.100 minute 9.8 10.craciunul 11.morti nu iau pensie tongue

| pisioi a răspuns:

1.i singura zi de nastere pentru ca nu se naste decat o data. 2.1 singura luna odata la 4 ani sau niciuna. 3.nu aprinzi niciuna ca daca vrei sa aprinzi cuptorul sau petrolultrebuie foc si bubui duplaughing. 4. 1 oaie .5.nu ca el e mortlaughing. 6.nu moise a luat animalele ci noelaughing 7.supravietuitorii nu se inmormanteaza. 8. in 200. 9.niciuna ca celelate zboara. 10.nimic craciunulaughing. 11.nu ca e mort si mortii nu primesc pensielaughing funda plsz ca am raspuns la toatewinking

| flaby a răspuns:

Scz pentru raspunsu de adineuri... adevaratele raspunsuri erau :
1.o singura data
2.toate
3.chibritele
4.9
5.nu
6.niciuna
7.nicaieri
8.3 minute
9.niciuna
10.craciunul
11.nu

| Seiran a răspuns:

1. una singura pe an laughing
2.toate au 28 zile cel putin laughing
3.cred ca chibritul thinking
4. 10 oi ii raman.
5.Nu.Daca sotia lui e vaduva, inseamna ca e decedat.
6.Era arca lui Noe.
7.Pai sant SUPRAVIETUITORI laughing
8.3 minute tongue
9.0 fiindca toate se sperie si zboara tongue
10. ziua de Craciun rolling on the floor
11.Pai,daca moare ce mai primeste? laughing

| asya a răspuns:

1.O singura zi de nastere
2.Toate lunile
3.Chibriturile
4.10 oi
5.Nu, nu e posibil pentru ca e mort
6.Niciuna...Era vorba de Noe
7.Supravietuitorii nu sunt ingropati
8.3 minute
9. zero
10.Craciunul
11.E mort, nu primeste!

| bhubhuaa a răspuns:

1.o zii de nastere.
2.toate cele 12
3.Chibritul
4.1 oaie
5.Pai nu...fiindca el este deja mort
6.niciuna.nu exista arca lu moise
7.De cand supravietuitorii se ingroapa?
8.3 minute
9.niciuna.toate zboara
10.Craciunul
11.nu.pentru ca mortul nu primeste pensie

Răspuns utilizator avertizat
| TokyoGirl a răspuns:

1.58
2.toate
3.chibritul
4.9
5.da
6.Poate noe
7. Ungaria
8.100
9.8
10.Craciunul
11.Nu