| niko200 a întrebat:

1. Cate animale a luat Moise cu el pe arca?
a) toate
b) cate doua din fiecare
c) niciuna
d) doar cinci

2. Un avion apartinand unei companii romanesti cade pe fasia de granita dintre Romania si R. Moldova. Unde vor fi ingropati supravietuitorii?
a) R. Moldova
b) Romania
c) in tara de origine
d) nu vor fi ingropati

3. Pe o sarma stau 9 vrabii. Un vanator impusca una. Cate mai raman?
a) 9, presupunand ca nu a tintit corect
b) 8, normal
c) 0
d) 1, mai curajoasa

4. Sa zicem ca participi la o cursa de alergari si il depasesti pe cel de pe locul doi. Pe ce pozitie te afli?
a) nu-mi dau seama
b) primul
c) al doilea
d) conteaza sa participi, nu sa castigi

5. Esti tot la curse si il depasesti pe cel de pe ultima pozitie. Pe ce pozitie esti acum?
a) penultima
b) nu stiu
c) ultima
d) important e sa participi, oricum e aberatie

6. Daca sunt 3 mere si tu iei 2, cate mere mai ai?
a) 3
b) 2
c) 1
d) nu stiu

8. Esti intr-o camera intunecoasa fara curent electric si in camera se afla o lampa cu petrol. o lampa cu benzina si o lumanare. Ce aprinzi prima data?
a) lampa cu petrol
b) lumanarea
c) altceva (daca alegi varianta aceasta zi si ce aprinzi)
d) lampa cu benzina

7. Ce ingheata mai repede in frigider?
a) un pahar cu apa rece
b) un pahar cu apa fierbinte
c)...
d) nu stiu

Răspuns Câştigător
| Needle a răspuns:

1. c moisee? hmm
2. d (Sper totusi sa nu ii ingroape de vii sad )
3. corect:c, dar hai sa zic d totusi, poate va ramane acolo ^^
4. c
5. d (nu stiu laughing )
6. 2 ca doar cu atat m-am multumit, asta e..alta data iau mai multe
7. c (...) sigur ingheata repede thinking
8. c cu siguranta un chibrit/bricheta ceva de genu' COREEECT?
hee hee

| niko200 explică (pentru Needle):

Ai gresit la 7

| niko200 explică (pentru Needle):

Mai uite-teodata la 7

| niko200 explică (pentru Needle):

La 7 e gresit

| Needle a răspuns (pentru niko200):

B?batting eyelashes...ma gandesc, daca e calda ingheata mai repedehee hee

23 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Bbbbbbabbbbabbabababababaaaab big grin

| venusdoom a răspuns:

1. c) niciuna (pentru ca era vorba de Noe)
2.d) niciunde ( de ce naiba ingropi supravietuitorii? poate doar daca esti o pers sadicadevil )
3.c) 0 (pentru ca le sperie si isi iau zboru)
4.c)
5.c)
6.2 mere
8. c) un chibrit
7.a)

| niko200 explică:

Bine raspuns aproape la toate.te rog sa motivezi, ca am uitat sa scriu in intrebare..Asa ca de acum, motivati toti raspunsurile

| niko200 explică:

Cum vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu puteai sa pui cate o intrebarestraight face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A
d
c
b
chibrit
b

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Numărul animalelor luate de Moise pe arcă echivalează cu numărul de porunci primite de Noe de la Dumnezeu.
2. Supravieţuitori? Dacă este avion românesc cu siguranţă vor muri toţi. Baloteşti.
3. Vânătorul n-are permis de port-armă.
4. La o cursă de alergări îţi oboseşte şi creierul, abia după ce treci linia de sosire îţi dai seama pe ce poziţie eşti.
5. Pe o poziţie mai bună.
6. Nu-mi plac merele.
7. Un pahar cu apă rece şi fierbinte.
8. Lanterna.

Răspuns utilizator avertizat
| IepureleCuLopată a răspuns:

1. d) Cum să încapă pe o barcă toate animalele sau câte două din fiecare?
2. a și b, depinde unde mor, pot să moară pe partea cu românia sau pe partea de R. Moldova.
3. c ) Deoarece păsările este inteligente, când ele aud zgomotul de pușcă fug.
4. c) Al doilea, deoarece el va deveni al trei-lea.
5. c) ultima, deoarece dacă trec de primul ajung la coadă deci ultimul ajung laughing
6.b) doar două pentru am ciordit doar două, depinde, dacă e îla mai milos și ți-l dă pe al treilea.
7. Nici una deoarece în frigider nu sunt sub 0 grade.
8. c) păi stai așa o să aprind lampa de benzină cu un chibrit, o să ard și o să mor, apoi cineva aprinde o lumânare.

Mă bucur de ântrebările tale, m-au amuzat și am mai dat și răspunsuri la mișto.

| đɾεαmεɾ a răspuns:

1.doua din fiecare2.nu vor fi ingropati3. 0 4. al doilea 5.penultima 6. 2 lol 8.lumanarea 7...

| Patrick0Star a răspuns:

1.a) pentru ca altfel ar fi fost rau sa le lase sa moara pe celelate.
2. c) nu ii ingroam ca funeraliile sunt scumpe.

3.a) dar eu cred ca nici-un vanator destept nu vaneaza vrabii.
4.b)
5.a)
6.in principiu 3 dar depinde daca iei merele de la tine de acasa sau de la altcineva.ca atunci se potriveste b)
7.c) nu ai sa gasesti apa ingetata bocna in frigider, poate in congelator...
8.c) chibritul. Ca nu poti aprinde lumanarea fara chibrit sau cremene sau bricheta.

| niko200 explică (pentru Patrick0Star):

In principiu ai raspuns la 6 intrebari gresit.dar voi da raspunsurile corecte cred ca cel mai sigur mainehappy

| Patrick0Star a răspuns (pentru niko200):

laughing)) TROLOLO asta voiam sa fac.Mi-a iesit? Scuze daca te-am deranjat de pomana. (desi daca te-am deranjat as putea pune cu litere mari...trolololaughing))))) )

| niko200 explică (pentru Patrick0Star):

Ma gndeam eu.dar intrebarea asta am pus-o ca sa vad cati stiu intrebarile delogica..nu ca sa raspunda altii la misto..multumesc pentru ca te-ai obosit sa raspunzim la intrebari.dar sa stii ca te-ai deranjat degeaba ca nu era nevoie de un asemenea raspunshappyoricum, ma bucur ca ai vrut sa o faci

| Patrick0Star a răspuns (pentru niko200):

Daca vrei raspunsurile corecte ti le pot da. sad... scuze sad sad

| niko200 explică (pentru Patrick0Star):

Bine

| Aguşor a răspuns:

1.Moise a luat doua animale din fiecare specie.(b)
2.Supravieţuitorii trăiesc nu?rolling on the floor (d)
3. Păsările se sperie când trage nenea Ion cu puşca.(c)
4.Păi dacă îl depăşeşti pe ăla de pe locul 2, logic că o să fii tu pe 2. (c)
5.Nu poţi să îl depăşeşti pe ăla de pe ultimu loc rolling on the floor.
6. Dacă iau 2 mere, logic că am 2. (b)
7. Aprind un chibrit.(c)
8. Îngheaţă paharul cu apă caldă.(b)

| niko200 explică (pentru Aguşor):

Foarte bine, ai raspuns la 7/8 intrebari, mai ai de lucrat la una, dar nu zic care pentru ca pe urma vor vedea si ceilalti..mai citeste odata toate intrebarile cu atentie

| Pascale_Theodor_1996 a răspuns:

La 1. este varianta b, la 2. este varianta c, la 3. este varianta c, la 4. este varianta c, la 5 este varianta c, la 6 este varianta c, la 7 este varianta a, iar la 8 este varianta b.