| ExistSiEuPeAici a întrebat:

A iubi inseamna a simti un sentiment care nu poate fi descris? Ceva ce nu poate fi explicat, ceva ce numai inima poate intelege? Daca da, atunci de ce unii oameni, cred ca iubirea poate fi descrisa in cuvinte, si iubesc doar vorbind? Daca da, de ce explicatia este una coerenta cu ce simti? De ce cand crezi ca simti ca iubesti, crezi si ca iubirea e acel sentiment care il simti, desi aceasta nu poate fi descrisa [ iubirea ]?
Sper sa intelegeti ceva din tot ce`am spus. happy

3 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Acei oameni cred gresit. Sunt multe moduri de a iubi pe cineva, fiecare in felul sau dar in niciun caz iubirea nu se arata si nu se simte doar prin cuvinte, uneori nici gesturile nu sunt de ajuns.de asta e un sentiment care nu poate fi explicat, doar simti.

| harciog a răspuns:

Este la mijloc conceptul de materialism si de sentiment,de scara sociala si de moralitate in acelasi timp,de ratare dar de transformarea ratarii in succes, de pacat dar de nerecunoasterea lui in fata multimii, de ceea ce ai cautat o viata dar care "contravine"momentului.Toate astea pentru ca ne este "frica".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite e mai greu cu dragostea asta de explicat, toata lumea iubeste pe cineva dar poate ca majoritatea nu iubesc cu sufletul ci prin cuvinte.Si da iuubirea nu poate fi decrisa sau poate dar trebuie sa te straduiesti sagasesti cuvinte potrivite dar si sincere.Inima intelege cel mai bine drumul in dragoste.Acei oameni care iubesc doar prin cuvinte de fapt nu iubesc deloc. Sper ca te-am ajutat