| Crisyy a întrebat:

Acum 2 ani mi-am luat o pereche de ochelari pentru strabism,lentila fiind o prisma,desigur la recomandarea doctorului,dar i-am purtat cand da cand nu, as vrea sa stiu daca mai sunt buni sau ii port degeaba... Fara mistouri. Multumesc!

3 răspunsuri:
| CastiCuMicrofon a răspuns:

Daca doctorul zice ca trebuie sa ii porti, ar trebui sa il ascult ca stie ce zice.

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Cum spune "unuldinceimulti" are trebttate, tot trebuie sa ii porti!
Pa, PA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca strabismul nu s-a corectat, trebuie sa-i porti. Insa daca ochelarii sint cu dioptrii, ar trebui sa ti le masori din nou, sa nu fi intervenit vreo modificare. Poate chiar si la distanta pupilara. Fa un control si poarta-i.