| Weeedha a întrebat:

Alte Jocuri care se pot juca cu prietenii, gen @Adevar sau provocare"? Funda si useful

6 răspunsuri:
| Chrysk2 a răspuns:

Avioane
Tomapan
biscuite
X-O
astea sunt pe hartie laughing

| Chrysk2 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=ogyLT7xjKqk
capra noua :))
uita-te la minutul6 :)

| Sarahh a răspuns:

Telefonu` american. Telefonu` fara fir. thinking

| saku970 a răspuns:

Buna.
Telefonul fara fir
Mima
Sticluta(jocul acele cu pupici:* )

| JAMALEEE a răspuns:

Pai EU daca stii sa joci.
Reguli la EU:
Strangetiva intr-un cerc dar sa fiti multi si incepe sa zica unu EU. tot asa in continuare
Dar daca zice unu EU inaintea altuia trebuie sa adaugati inca un cuvant in afara de eu
Ex: eu mananc. eu frec.(laughingeu sterg etc... si mai puteti sa adaugati daca ai face o greseala.
S-au daca rade tot la fel ii ziceti eu... fumez. pana va plictisiti

-Tomapan jocul asta il stie ori si cine
-Foarfece piatra hartie
-Friptea
-Bzzzzzzzzzzzzzzz daca-l stiti, sa va zic cum e
Unu sta cu spatele si alti stau in spatele lui iar unu dintre voi care stati in spatele lui ii dati palme. Doar unu nu toti odata. Iar ala care sta cu spatele trebuie sa ghiceasca cine a dat. Daca ghiceste ala care a dat sta in locul lui si tot asa

-Capra noua la fel il stie oricine.

Cateva jocuri cu cartile:
-Delta x un joc pe poruncii (va alegeti 4 perechi depinde cati sunteti daca sunteti 3 unu zice da-mi 4 de juvete 4 de asar 4 de 7 asa iar cand fiecare si-a ales perechea trebuie sa puneti o carte salvatoare oricare. Dar nu din perechile la ceilalti sa zicem un 2...
Asa dupa care se imprastie toate cartile pe masa si unul isi alege, iar cel care si-a alas trebuie sa zica cartea asta sa se dea cu capul de masa dar n-are voie sa se uite la ea sa zicem ca pica juvetele se da el/ea cu capul de masa dupa care el/ea care s-a dat ea trebuie sa traga primul/prima carte si tot asa. Ala care toate cele 4 carti ale lui este primul si scapa de porunca dar ceilalti continua jocul... pana la ultimul. happy

-Chems, la fel, il stie oricine
-Macao laughing
-Popa prostul happy
Mai sunt jocuri de genul
-Capra noua |(frumos jocul daca stii toate secretele)
-Lanturile
Si cam atat
Distractie placuta happy
Sper ca ti-am fost de ajutor puppy dog eyes

| Dudah a răspuns:

"fântânica", "flori, fete sau băieți.", etc.