| CeVorbestiMa a întrebat:

Am 15 ani abia impliniti, exista posibilitatea sa ma duc la impartit de pliante? nu stiti cam cu cat s-ar platii? si daca mi-ati putea sugera alte activitati aducatoare de bani pe care as putea sa le practic la varsta mea?

2 răspunsuri:
| oly1234 a răspuns:

Impartitor de pliante 5-9 ron pe ora.

| Dan2991 a răspuns:

Daca nu ma gresesc in constitutie scrie clar. Se permite angajarea minorilor incepind cu 14 ani la munci usoare. Impartirea pliantelor este o munca usoara. Venit cam 5-9 Ron pe ora, cred. Dar iarasi legal nu ai voie sa lucrezi mai mult de 6 ore deci, maxim 45 Ron pe zi.

Mai e o chestie. Angajatorii ofera jobul persoanelor care au 18-20 de ani pentru ca acestea arata mai bine happy cred. Succes, bravo ca te apuci de treaba.