| MihaiMihaila a întrebat:

Am 2 intrebari legate de pasapoartele urgente.
- In cat timp sunt gata?
- Care sunt actele necesare?

Am cautat si eu pe google, dar vreau sa ma asigur, deci nu ma ajuta daca dati copy+paste de acolo.

Răspuns Câştigător
| Ciggaretto a răspuns:

Ele sunt gata in maxim 3 zile lucratoare de la depunerea actelor pentru buletin.Actele care iti trebuiesc sunt:cartea de identitate, cartea de identitate provizorie sau, dupã caz, buletinul de identitate, aflate în termen de valabilitate, în original. Cartea de identitate provizorie trebuie însoţită de certificatul de naştere, în original; Iti mai trebuie:dovada achitării taxelor şi a tarifului suplimentar pentru emiterea paşaportului, în original, dupa ce platesti pasaportul.Iti mai trebuie:paşaportul anterior, în original, dacã este cazul, adica daca l-ai pierdut, daca a expirat.Iti mai trebuiesc si 2 poze de dimensiunile 3, 5x4, 5 cm in cazul in care nu poti ajungi sa-ti faci poza.