| LimbaDeBanana a întrebat:

Am aflat ca la liceu in clasa a 9-a o sa invat dimineata! :/ Voi cum ati spune ca este bine, sa inveti de dimineata sau sa inveti seara? Eu zic ca este mai bine sa inveti seara deoarece ai mai mult timp sa dormi! big grin

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Este mai bine sa inveti dimineata deoarece scapi pe lumina si poti sa iesi in oras si sa stai cu prietenii pana seara.Papa

| danaalexandra00 a răspuns:

Pentru unii este mai usor sa invete dimineata, pentru altii dupa amiaza, fiecare are ritmul sau.si eu am trecut a 9. a anul acesta si in liceul unde am intrat clasele cele mai bune invata dimineata. eu una prefer sa invat dimineata, nu pentru ca as fi intr.o clasa mai buna, ci prentru simplul fapt ca m.am obisnuit sa ma trezesc dimineata si dorm foarte bine, iar dupa ore, cand as ajunge acasa pe la 2-3 mai as avea mult timp liber.
cu invatatul dupa amiaza tot cam asa dormi, poate nu te trezesti la 7-7 jumatate, dar pe la 9, cel mult 10 cu siguranta te vei trezi deoarece vei avea de facut teme sau de invatat deoarece seara pleci de la scoala la 8, pana ajungi acasa, pana mai faci ceva, vei fi prea obosita sa mai faci ceva pentru scoala.
parerea mea este sa stai in clasa unde ai fost repartizata 2 saptamani-3 si dupa daca nu te poti descurca cu trezitul devreme, te poti muta.:d

| Andrei2421 a răspuns:

Eu zic ca dimineata pentru ca:
1.esti mai odihnit
2.seara vii de la scoala la 6 si ziua s-a dus
3.in timpul de la 8 la 12 nu ai ce face pe cand in timpul de la 2 la 6 ai ce face
parerea mea:e mai bine dimineata

| andreea2966 a răspuns:

Sint de acord cu tine cel mai bine este sa inveti seara, ca tu sa te poti odihni si sa poti invata happy

| Deelicious123456789 a răspuns:

Nu-i chiar asa. Eu am intrat anul acesta in clasa a11-a. IAr programul de la mine de la liceu a fost si este un pic mai ciudat.Sunt la Colegiul Economic "Virgil Madgearu"Galati, si in clasa a 9-a am invatat dupa-amiaza.Era uneori bine,alteori nasol, pentru ca ajungeam tarziu acasa si urmatorul lucru pe care il fceam era sa mananc, sa fac vreo 2 teme la niste materii si apoi sa ma culc. Dimineata,ma apucam de invatat, si de scris la ce mai aveam de scris, iar pe la 12-13(in fct.de orar)plecam la liceu. In clasa a 10-a am invatat dimineata, de la 7, si terminam pe la 2 cel tarziu. Si ajungeam acasa,mancam, ma odihneam sau ma apucam de invatat sau de scris si apoi aveam timp sa iesi si la o plimbare sau la un suc prin oras, asta daca nu aveam mult de invatat. Si stiu ca o sa spui ca aoleeeeu 7 dimineataa? Da,stiu, si eu ziceam la fel, numai noi stiam cat injuram profesorii la 7 dimineata cand ii apucau testele si ascultatul.Dar din pct-ul meu de vedere,cred ca e mai fain dimineata,pentru ca,asa cum am mai spus,ai timp dupa ce mananci,si iti scrii/inveti, sa mai iesi un pic pe afara.
Pe mine sincer ma apuca groaza cand ma gandesc ca in toamna oiar invat dupa-amiaza.E un orar si un program de ***, dar asta e nu avem noi elevii cum sa-l schimbam.Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Sper ca ti-am fost de ajutor. Eu am vazut cum e sa inveti si dimineata si dupa-amiaza si deci am avut cum sa fac o comparatiehappy.