| ADY_5784 a întrebat:

Am auzit ca daca descarci muzica sau filme de pe net este infractiune! Ca trebuie sa cumperi albumele din magazine daca vrei muzica, e adevarat?

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Si ce daca? pana la urma traiesc in Romania tara in care elena udrea da sinistratilor pantofi cu toc...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Este o infractiune, dar sa nu uitam ca toti descarcam muzica de pe net. Probleme este pentru acei care prin acest mijloc isi rotunjesc veniturile.

| Derye a răspuns:

Da, e adevarat, dar tu nu patesti nimic ci mai degraba cei care au facut site-ul, si, nu detaliez acum, dar exista cateva metode pentru ca acei useri sa fie de negasiti.

| UNfriendLY a răspuns:

Logic, ce intrebare.

| KryssuxD_9221 a răspuns:

Mda, se numeste piraterie si e inegal dar in Romania se inchid ochii si nu se intampla nimic...Si pe mine ma cam ia cu fiori cand aud despre chestia asta la stiri deoarece si eu o fac... dar in ultimul timp incerc sa ma mai potolesc *~*

| RoCkKiD a răspuns:

"Ca trebuie sa cumperi albumele din magazine daca vrei muzica, e adevarat?"
Daca iti trebuie paine te duci si o iei pur si simplu din magazin? evident ca trebuie sa o platesti.Numerosi artisti romani nu reusesc sa se ridice din simplul motiv ca nimeni nu le cumpara albumele.Hollywoodul pierde anual o multime de bani datorita pirateriei.Si ca sa iti raspund la intrebare, da, e adevarat.

| DyaNa1337 a răspuns:

Dap, faci puscarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa descarci nu este invractiune ca eu o fac de multe ori si nu se intampla nimic si nu trebuie sa cumperi numai albumuri descarca muzica dar si filme.