| Alexandra87889 a întrebat:

Am de facut la engleza o compunere cu titlul " My ideal house "
As vrea sa imi dati doar cateva idei ( in engleza )
Va rog mult chiar nu stiu!

3 răspunsuri:
| miruniiki a răspuns:

Am avut si eu de facut compunerea asta.am scris despre o casa maricica, cu gard alb, gradina plina cu flori, un leaggan, o casa in copac, multe animale. apoi am descris camera mea si s'au facut 200 de cuvinte. daca iti trebuie mai multe, atunci descrie si alte camerelaughing succes. ma bucur ca iti faci temele si nu le copieziwinking

Răspuns utilizator avertizat
| DeeaHelpYou a răspuns:

To begin with, I must say that for the meantime I live in a five storied building with other buildings around it. My flat is on the fourth floor. The flat has all modern conveniences, but is not very large. As I know many people usually dream about the castle on the bank of the sea with many huge rooms and bathrooms. But I don’t. My dream house is quite different.