| anonim_4396 a întrebat:

Am decat o carte din seria Jurnalele Vampirilor si anume Vanatorii:Fantoma........Intrebarea mea este pot sa o citesc pe asta(sa incep cu vol 8) avand in vedere ca pe restul nu le-am citit, o sa inteleg ceva daca incep cu vol 8(Vanatorii:Fantoma)?

Răspuns Câştigător
| katypyno a răspuns:

Pai poti sa-mi spui cat ai dat pe cartea pe care o ai ca o vreau si eu, si referitor la ce ai intrebat poti gasi celalte volume online pe www.scribd.com,si nu nu o sa intelegi nimic daca te apuci cu volumul 8, dar merita sa le citesti pe toate pe net si apropo poti urmari si serialul pe www.vplay.com,funda (si cat ai dat pe carte)?

| ThePirat a răspuns (pentru katypyno):

Pai 1 la mana ma uit la serial tongue si 2 la mana cartea mi-a luat-o tata dintr-o librarie si a dat vreo 40 lei pe ea dar creca daca cauti pe net gasesti si mai ieftin (dar nu cu mult)

4 răspunsuri:
| immersilvia03 a răspuns:

Eu personal as crede ca e mai bine sa-ti iei toate cartile (normal, daca situatia financiara te lasa ) si sa incepi de la 0, cu rabdare, citesti fiecare carte pe rand si savurezi fiecare cuvant happy.
E cel mai bine sa ai colectia ta personala de carti, nu as zice ca e ok sa le citesti pe scribd pentru ca o sa ai probleme cu ochii (stiu din propria experienta), insa pe scribd, nu ai garantia ca poti citi cand vrei. Poate pica netu, etc... Cartile, in ordinea lor fireasca le gasesti pe wikipedia happy.

| Ciotec_Carmen_1988 a răspuns:

Daca vrei am eu toate cartile...da-
mi un mesaj daca vrei sa-ti le trimit pe mail

| Lulu_Georgiana_1979 a răspuns:

Iti recomand sa citesti toate volumele.Vei intelege actiunea din carte fara nici o indoiala, dar multe din evenimentele petrecute in cartile anterioare iti vor fi straine, cat si cunoasterea personajelor...etc.daca ai cartea online as dori si eu... Fantoma imi lipseste.dar daca nu ma insel nici macar nu a aparut cu Bravo