| anonim_4396 a întrebat:

Am descoperit de curand ceaiul verde... Ce cantitate pot bea pe zi? Cat e prea mult?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Nu e prea mult niciodata. Ceaiul verde are antioxidanti naturali; in orient se bea cu litrii si este un intreg cult al servirii ceaiului. Si mie imi place foarte mult, cu miere si cateva frunze de menta, pentru a-l face si mai racoritor. Iti curata organismul de toxine, incetineste imbatranirea, ajuta la intarirea sistemului imunitar...

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Si eu il folosesc, consum in medie 1l de ceai verde pe zi cu multa lamaie si fara zahar.

leonardk
| leonardk a răspuns:

O cana, maxim 2. (cana de 200 ml)

| Sara a răspuns:

Nu exagera, k iti ataca inima. mama mea a baut mult pe zi., mai mult de 2 cani pe zi, si e mai tare decat cafeaua. a ajuns la doctor. in plus i a atacat si sistemul nervos pe vremea aia, devenise un timp ft sensibila si plangea din orice. de slabit tot nu a slabit sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat si eu odata sa beau.adica sa gust.are un gust oribil? u cum il bei de nu tii se face rau si mai vrei sa bei in continuare?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De la 3 cani in sus deja e excesiv.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@marga, nu e deloc oribil...il indulcesc si adaug lamaie...imi place tare mult.Am inlocuit sucurile cu ceai si apa.Multumesc de raspunsuri.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu il iau pentru slabit, vreau doar sa inlocuiesc sucurile cu ceva...Si e antioxidant, de asta.Nu am treaba cu slabitul, mersi de informatie oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna eu consider ca ceaiul verde este foarte bun si beau un amestec de ceai verde.si alte ceaiuri cam 1, 5l pe zi si chiar nu am avut probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am nascut un copil si nu slabesc deloc am 23 de ani si 84kg ce pot lua sa slabesc repede?