| bluesky a întrebat:

Am doua curiozitati, poate o sa vi se para aiurea dar nu stiu big grin
De ce e asa celebra Marilyn Monroe? Si cu ce e celebru Jim Morrison?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marilyn Monroe fiindca a fost printre primele femei care au demonstrat ca sexul vinde, si inca foarte bine big grin. A fost o nonconformista pentru vremea ei, picatura de culoare... un fel de Madonna, numai ca in anii aia era ceva iesit din comun. Cred ca asta a fost succesul ei. happy

3 răspunsuri:
| crishu a răspuns:

Marilyn Monroe a fost probabil cel mai mare sex-simbol al secolului trecut. Jim Morrison e solistul vocal al trupei The Doors care, tot in secolul trecut, prin anii '70, in floarea curentului hippie, a facut mare valva. pentru detalii, vezi wikipedia.

| ady_2621 a răspuns:

Jim Morrison este solistul si compozitorul trupei The Doors, o trupa rock foarte cunoscuta in anii 60.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Jim Morrison nu stiu nimic big grin decat vag big grin