| diana a întrebat:

Ce fel de carte v-ar placea sa cititi?

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O carte politistahee hee

| Bacemi a răspuns:

Un roman de dragoste. De mult imi propun sa citesc Manon Lescaut de Prevost.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cel mai mult mi-ar plăcea să reuşesc să termin şi să citesc romanul pe care îl tot scriu de ceva vreme, e fantasy dar nu, nu e cu vampiri... Dacă nu, atunci "Domnul cu coasa" şi "Prin cele străinătăţi" de Terry Pratchett, urmează să le cumpăr, am toate cărţile lui care au apărut la noi, scrie un fantasy în cheie comică, mă amuză enorm...

cami
| cami a răspuns:

Le am, stau la rand. Pestera suspinelor, Matthew Gregory Lewis, Veronika se hotaraste sa moara, Paulo Coelho, si Printre altele m-am apucat de fumat, Aiobheann Sweeney.

| elena a răspuns:

Magicianul de John Fowles

| arysa a răspuns:

Mie mi-ar placea sa citesc carti cu adolescenti moderni, viata de liceu/scoala/facultate, ceva in genul Cismigiu&Company.

| ÅñdRa a răspuns:

Nicholas Sparcks-o plimbare de neuitat
nicholas sparcks-jurnalul unei iubiri

| demonangel37 a răspuns:

Oculta, sf

| alexutzu00791 a răspuns:

Una mare dar mica

| Seline a răspuns:

Dragoste in vremea holerei, Gabriel Garcia Marquez.

| Dizzy a răspuns:

Ma dau in vant dupa cumparaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa scrii o carte? Scrie ceea ce simti tu, depinde pe te-ai axat(beletristica, filosofie, sociologie, stiinte). Daca vrei sa te imbogatesti poti scoate o carte comerciala dar lipsita de fond, gen Twilight, sau poti alege un subiect controversat de comentat, gen Codul lui Da Vinci. Dar mult mai tare imi place sa citesc ceva care reflecta viziunea scriitorului, sa fie o bucata din el in opera. Mie imi plac, de exemplu, cartile tip jurnal.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat-o eu razna?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De dragoste sau horrorbatting eyelashes.