| GreenBubbleLove a întrebat:

Am incercat sa levitez si eram pe cale sa reusesc dar din pacate nu am reusit.
As vrea sa aflu maimulte despre levitatie, m'ati putea ajuta?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Levitaţia alături de telekinezie, hipnoză, telepatie, clarviziune, teleportare şi multe altele, face parte din marea familie a paranormalului.
Unele dintre aceste tehnici sunt studiate în cercuri închise, ştiinţa neputând da o explicaţie plauzibilă acestor fenomene.
Secretele acestor tehnici sunt bine păzite dar îţi pot împartăşi două dintre ele : capacitatea de concentrare ( care trebuie să fie foarte mare ) şi meditaţia. Nu te sfătuiesc să încerci deoarece implică mari riscuri fizice şi psihice.
Sunt studiate în cadrul anumitor religii şi în cadrul anumitor servicii secrete. O să caut ceva documentaţie şi dacă găsesc o să-ţi trimit. Până atunci mare grijă!

10 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Da chiar se poate levita, nu i-ai vazut pe cei care au reusit? sti de cine vorbesc, pe care ii vedem in fiecare zi deasupra de blocuri si printre blocuri... cum sa levitezi?laughing cred ca te-ai uitat prea mult la filme sau desene animate. Daca un om ar fi putut levita ar fi fost un lucru destul de banal acum ca si mersul pe jos sau innotul, o abilitate a omului laughing acum revino-ti la realitate

| darrio2007 a răspuns:

Stii ce inseamna levitatia? Cum adica erai pe cale sa reusesti? Crezi ca este ca mersul pe bicicleta? Revino-ti in fire.

| costyn162 a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva. Mi se pare imposibil. Sfideaza legile gravitatiei si nu spun prin asta ca sunt adept convins al stiintei doar ca pana in prezent nu s-a intalnit nici un caz. Cred ca te-ai uitat prea mult la emisiunile alea gen IREAL sau CHRIS ANGEl.

| CautNume a răspuns:

Bai Bai vezi sa nu spargi tavanul...eu am ajuns si pe luna ca am reusit haha nu potilaughing

| smooky a răspuns:

Adica cum erai pe cale sa reusesti? laughing

| laara a răspuns:

Sa ma-nveti si pe mine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de freerun si o sa levitezi xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apucate de freerun si o sa levitezi xD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata iarba ai tras?

| Dadana a răspuns:

E destul de simplu daca stii ce ai de facut. Sunt multe metode, la unele ai nevoie de o recuzita minima, la altele nu ai nevoie de nimic. Arunca o privire pe www.aflasecrete.ro si o sa gasesti o multime de chestii interesante!