| anonim_4396 a întrebat:

Am invatat sa inot la mare[intr-o singura zi, fara ajutorul nimanui], dar ma intreb daca voi putea sa inot bine si la strand[la mare fiind apa sarata, insa la strand nu este]. Este vreo diferenta?

8 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Felicitari si bine ai revenit Delight!big grin
Este o diferenta, dar vei reusiwinkingCu putin curaj.happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai sanse, cu putina vointa o sa te descurci destul de bine. Felicitari, esti tare!

HepHap
| HepHap a răspuns:

Da, e o diferenta. Apa sarata are masa si densitatea mai mare decat apa dulce, ceea ce te ajuta sa plutesti mai usor. Insa, daca ai invatat sa inoti in Marea Neagra, atunci e mai bine, pentru ca Marea Neagra are o salinitate redusa.
Oricum, felicitari. Stii sa inoti, si sunt convins ca te vei descurca si in piscina sau la strand.

| Puiutz a răspuns:

Nu big grin. nu credthinking eu zic ca o sa te descurci la strandhappy. oricum mai exerseaza putin. sa te descurci si mai binebatting eyelashes.
pupici:*

| sorin a răspuns:

Daca inveti sa inoti la mare te poti face scfandrulaughing

| Angellina a răspuns:

HepHap are dreptate.

eu am invatat in marea egee sa inot, iar la strand era sa imi las viata in piscina laughing dar daca te chinui putin, poti. trebuie doar mai mult exercitiu.

| bonny a răspuns:

O sa te descurci bine si la strand

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apa sarata te tine mai usor la suprafata.
Cea dulce mai greu...