| Kodokuna a întrebat:

Am la cultura civica asa ceva:trebuie sa-mi fac un partid cu cativa elevi din clasa, sa-i dam un nume, simbol si mai ceva dar daca puteti sa-mi dati niste exemple de nume.Alt grup si-a pus "partidul elevilor independenti". Imi puteti da si mie niste idei va rog?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie gasita o denumire care sa sune bine si cand este pronuntata dupa initiale.Sugestii:"Partidul Scolarilor Independenti"(PSI),"Partidul Noua Tendinta "(PNT),"Forta Elevilor Destepti" (FED),"Partidul Elevilor Inteligenti"(PEI),"Partidul Razvratitilor"(PR)...si te las pe tine sa continui!

6 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Partidul celor fără partid.

| Kodokuna explică:

Fara glume proaste nu se poate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partidul celor mici care maninca mici happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partidul national al elevilor liberali

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partid de pici se refera ca e un partid bun de pici si un partid de copiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Partidul democratic-studential