| TaraXdd a întrebat:

Eu am olimpiada la cultura civica, e prima oara pentru mine (clasa a7a) si voiam daca puteti sa-mi dati niste sfaturi despre cum o sa fie. Aaa. si daca puteti sa-mi ziceti niste idei de proiecte si la ce drepturi ar merge. Multumesc :*

1 răspuns:
| rozuleculoareamea a răspuns:

Deci o sa ai de facut un proiect pe o tema data (o sa iti dea ei tema atunci) cu cauze si solutii pentru respectiva problema. Idei de proiect ar fi violenta, sclavia, absenteismul scolar, rasismul, sexismul, nationalismul etc. timpul la olimpiada va fi de 2 ore. Mult succes!winking