| Iftode_Costina_1990 a întrebat:

Am un proiect la cultura civica : trebuie sa construim un partid. Noi am construit partidul national romanesc (P.N.R); Ce putem scrie despre el?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Anul fondarii, fondatorii, orientarea politica (stanga sau dreapta), numarul de membri, membrii diferitelor comisii/comitete din cadrul partidului, programul pentru urmatoarele alegeri, aliantele cu alte partide, candidatii pentru urmatoarele alegeri, un plan de extindere prin fondarea de filiale de partid pe tot cuprinsul tarii, etc. etc.

| NLS a răspuns:

Ideologia partidului, programul politic, slogan, logo, etc
Mai multe gasesti aici,
la capitolul la capitolul I Art 5
si la cap III: Organizarea partidelor politice, Art 9, 10, 11...etc

http://www.avocatura.com/ll668-legea-partidelor-politice.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul vostru, ce vreți să faceți în țara asta.