| MBG a întrebat:

Am la telefon cablu de date (Stiti voi...sa pot pune melodii de pe calculator pe telefon).
Inainte mergea dar acum.cand il bag din calculator in telefon incepe sa mi se incarce bateria la telefon...
Ce e de facut?
Exista alt mod de mai putea baga melodi de pe PC pe telefon?
(INAFARA DE NET PE MOBIL)

Răspuns Câştigător
| harhas a răspuns:

Asculta cu atentie.
1. uita-te prin setarile telefonului mobil dupa o setare care iti zice ce sa faca telefonul dupa ce ai conectat cablu usb la el.
2.baga cablu in telefon si in pc.si vezi daca iti zice ceva, daca iti scrie ceva pe tel. poate iti da setarea directa.
3.referitor la 1.alegi optiunea transfer date.
4/nu exista 4

2 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Si mie imi apare la telefon ca se incarca insa, nu vad nici o problema deoarece in timpul acela pot face si transfer de date, adica pe ecranul telefonului imi apare ca se incarca iar dupa ce le pun din calculator (melodiile) sunt in telefon
Alta varianta de a pune melodii ar fi bluethooth -ul sau acel adaptou in care iti pui cardul de memorie si iti transfera melodiile direct pe cardul de memorie.
Sper ca te-am ajutat.

| RazzyFUnik a răspuns:

Bluethooth wi fi