| AnemonaP a întrebat:

Am luat 8 la engleza sad mai am inca un 10, sunt foarte trista sad mai trebuie sa iau 2 de 10 ca s-a iasa media 10 crying, ce sa fac sa-mi mai treaca suferinta? Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| Anestezia a răspuns:

Salut...Da stiu cum e pentru ca nici mie nu`mi convenea cand primeam o nota mai mica de 10. Dar acum am invatat ca asta nu e sfarsitul lumii happy Nu notele te exprima!winking Esti mai desteapta decat nota ta de 8. Probabil s`a intamplat si din cauza emotiilor straight face `[Si mie mi se intampla] Decii! Fii fericita P.S unii ar vrea sa primeasca nota astawinking Deciii :* Zii bunaaaaaa >big grin

6 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

A)Invata sa accepti ca nu iti iese totul din prima! (nu e raspuns stupid)
b) Plangi pana iei inca 2 de 10 daca nu functioneaza a).

| lorrenush a răspuns:

Trebuie sa incerci sa uiti si sa fii optimista pentru notele viitoare!:p

| NewLife18 a răspuns:

Inveti sa mai iei inca 2 de 10

| reflection13 a răspuns:

Trezeste-te! Fara suparare. Tu chiar crezi ca atunci cand o sa ajungi la faculta sau la job o sa te intrebe cineva ce nota ai luat in primul semestrul din clasa XYZ la engleza? Iti garantez ca nu. Conteaza ceea ce stii. Nu plange pentru un 8. E o nota buna. Si daca o sa-ti iasa media 9, chiar nu e o tragedie.
happy So...don't worry, be happy.

| PrsRaluca a răspuns:

De unde sa stim noi? Intreaba-ti profesorul! Roaga-l sa te mai asculte o data sau sa iti dea o tema in plus pentru 10. Nu se poate sa spuna nu. Iar pana la sfarsitul anului mai e suficient timp sa dati un test sau o ascultare si sa mai iei macar o nota. Deci capul sus!

| atoatestiitoarea a răspuns:

Poate ca inrealitate atât meriti! Nota zece n-ar trebuie sa se dea decât la genii si nu cred ca ti se aplica. Te-ai intrebat vreodata in ce masura meriti notele luatae si daca nu sunt cumva prea ...umflate?