| cookieshor a întrebat:

astazi am luat un 2 la engleza. Pe primul semestru am avut media 10.Cate note trebuie sa iau sa-mi iasa macar 9? Cate note are voie profesorul sa puna maxim?

Răspuns Câştigător
| aLeXz95 a răspuns:

Cum au zis si colegii/colegele de mai jos, iti rebuie 5, 6sau 7 de 10.In rubrica de note poate sa iti treaca cate note poate(depinde de cat de mici face cifrele in rubrica), nu exista un maxim stabilit, insa exista un minim, adica numarul de ore pe saptamana +1(acesta este minimul de note pe un semestru)Ex:eu am 3 ore pe saptamana de engleza, minimul de note este 4(trebuie sa am minim 4 note).Iti urez bafta si sa iei numai 10 la toate materiilehappy

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Profesorul trebuie sa puna minim doua note, in general va pune un numar de note egal cu numarul de ore pe saptamana + 1, adica daca faci doua ore pe saptamana, vei avea 3 note. Totusi, nimic nu il opreste sa iti puna 5-6 note. Mai ales daca esti favorita lui, va avea grija sa remedieze nota, te va ajuta.Ai nevoie de inca 5 note de 10 pentru a avea media 9, sau poate o modifica profesorul. Depinde cat de strictse respecta regulile la tine in scoala.

| feraryyy78 a răspuns:

Trebuie sa mai iei macar 6 sau 7 de 10 sa-ti iasa media 9.

| Skynettt a răspuns:

5 de 10 ai de lucru semestrul asta >>>sorry

| cookieshor explică:

In ce situatii se poate anula o nota? sau modifica? adica din 2 se face 8 laughing?

| aLeXz95 a răspuns (pentru cookieshor):

Cu greu se poate anula o nota,trebuie stampila directorului, motive de ce...da, se poate modifica foarte usor, incearca sa te bagi pe sub pielea profesorului/profesoareiwinkingInainte de toate, te-ai uitat in catalog sa vezi daca ti-a dat nota 2(sau intrebasi pe alt profesor) thinking

| Agentul009 a răspuns:

Deci pofesoru are dreptu sa puna cate note intra in locul respectiv si doi tiai trebui 5 note de 10 pentru media 8.6 adica 9. Sper ca te-am ajutat