| ktalyn178 a întrebat:

Am luat un scuter de 49 cc din italia. Fostul proprietar e marocan, si e prieten foarte bun cu taica-miu acolo, in Italia.

Problema e ca, atunci cand mi-a trimis scuteru` in tara, l`am trimis cu totul, deci in regula ( ma refer la acte ). doar ca dupa ce l`am inmatriculat, am pierdut actele...nu le mai gasesc, am intors casa cu curu`n sus si nu le gasesc...
Se pot face alte acte? :-s sau.alta sugestie? ca nu prea ma pricep...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pot cere copii(duplicate) dupa actele pierdute. Vezi la organele care le-au eliberat de ce ai nevoie pentru aceasta. Succes si numai bine!

| ktalyn178 explică:

Scuterul e fabricat in 1986 parca.hee hee si normal, din Italia. Nu ma pot duce la organele care au eliberat actele, inapoi in italia...nici nu stiu de unde au fost eliberate actele astea straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate