| Emma_7319 a întrebat:

Am nevoie de 20 de intrebari de cultura generala (clasa a3-a)sau(a4-a)
Urgent va rog

Răspuns Câştigător
| dafna a răspuns:

Poti lua biblografia recomandata la unele materii si sa pui intrebari din ea. de genul cine a scris x, cine a pictat x, x se datoreaza carui eveniment, x era numit si...-porecla(in general a pesonalitatilor, cine a spus"." si pui un citat celebru.

2 răspunsuri:
| manke a răspuns:

Uite un site interesant: http://www.poftim-cultura.ro/

| obe09025 a răspuns:

Cine a fost Stefan cel Mare? sau Cine a fost Cezar? sau De ce il cheama pe Stefan si cel Mare? si camatat