| DarkJoice a întrebat:

Am nevoie rapid de ajutor. Am nevoie de intrebari de cultura generala+raspunsuri. Sa nu fie doar prea complicate! Multumesc!

3 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Cine a descoperit Tasmania? (Abel Tasman)

Regina Victoria, cat timp a fost regina? ( 64 de ani)

Care oras fabrica mai multe masini in U.S.A? (Detroit )

Ce boabe sunt folosite mai des in locul carnii? (Boabele de soia)

Care oras era numit, odata, New Amsterdam?(New York)

In ce an a fost Revolutia Franceza?( 1789 )

Cine a spus ca "Lumea nu este centrul Universului?( Galileo )

John Travolta si Olivia Newton- John au inceput sa joace impreuna,in ce film?(Grease)

Cine a inventat becul? (Thomas Edison)

Care este cea mai dura substanta naturala?(Diamantul)

Care sunt cele patru tari care formeaza Regatul Unit?(Anglia, Scotia, Wales, Irlanda)

Care este considerat cel mai inteligent, delfinul sau cimpazeul?(Delfinul)

Cate ore sunt intr-o saptamana?(168 ore)

Cand a fost asasinat Iulius Cezar?( in martie, anul 44 i.Christos)

| ion933 a răspuns:

Cate judete are Romania

| alexutza071 a răspuns:

Buna,poti intreba care este capitale unei tari, care este cea mai vorbita limba de pe planeta (chineza), ce poti vizita in franta si asa mai departe.sunt o gramada de intrebari pe care le poti pune.