| pinkflower a întrebat:

Am nevoie de niste statusui frumoase. Nu vreau de dragoste, tristete sau neincredere. Ceva frumos, fara inteles.

2 răspunsuri:
| DiamondEyes a răspuns:

Cum vine asta? Imi place de tine…dar nu prea

Daca planu A nu merge, Nu Dispera! Mai sunt 25 de Litere

Trăieşte pentru ceva sau mori pentru nimic.

Unii oameni sunt prea laşi ca să îşi urmeze visele.
De aceea încearcă să te descurajeze si pe tine.

Gelozia nu este nimic altceva decât teamă. Teama că nu eşti important pentru persoana iubită.

Toţi spun că oamenii vin şi pleacă dar adevărul este altul.
Ei nu pleacă, doar schimbă rolurile în viaţa ta.

A ierta nu înseamnă a uita.
Cum a uita nu înseamnă a ierta.

Câteodată tăcerea e mult mai importantă decât cuvintele.

Dar e în zadar să mai visezi când vezi că asta ți-e soarta.

De multe ori mă-ntreb, oare cât o sa mai ţină, Oare câţi or să plece şi-or să vină?

| Roxxxxi a răspuns:

Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
• Pe mine nu ma asteapta nimeni, nicaieri, niciodata!
• Drumul lung începe de unde ai obosit.
• — Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti. •
• Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
• Tac, am zis destul!
• Nu are nici o noima sa cersesti prietenia.
• Cea mai bună metodă pentru a nu ţi se mai rupe inima vreodată este să te prefaci că nu ai una.
• Pentru că ne place să acţionăm copilăreşte!
• Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
• Mulţi oameni ar învăța din greşelile lor dacă nu ar fi atât de ocupaţi să le nege!
• M.am plictisit de toate prefăcutele care se cred prietenele mele.
• Daca planul A a esuat.Nu uita, alfabetul mai are 25 de litere!
• Zâmbesc pentru ca exista persoane care ma fac cu adevarat fericita.