| avrika07 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor in 10 min
cum se numesc locuitorii din : moscova, buzau, maroc, ungheni, piatra-neamt, fundita

Răspuns Câştigător
| ÇåÞşůήϊςå2012 a răspuns:

Moscova-rusi,moscoviti
Buzau-romani,buzoieni
Maroc-marocani
Ungheni-?
Piatra-Neamt-nemteni

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Moscoviţi,buzoieni.marocani,?,nemţeni.
Acuma te intreb eu, cum se numesc locuitori oraşului Ramnicu Sărat?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Elianna):

Dacă tot ai întrebat, răspund eu, și nu pentru că-mi place orașul, ci pentru că aici locuiesc. Locuitorii orașului Râmnicu Sărat se numesc râmniceni.

| Elianna a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Nu ramniceni-săraţi? big grin

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Elianna):

Știi, așa mă gândeam și eu când eram mică. Le spuneam celor din Râmnicu Vâlcea „râmniceni vâlceni", și celor de aici „râmniceni sărați"laughing.

| Elianna a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Pană la urmă, voi sunteţi ramniceni saraţi iar ceilalţi, valcenii, sunt ramniceni nesăraţi!

| GusWaters a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

New Challenge.Cum ai numi locuitorii acestei asezari?
http://en.wikipedia.org/wiki/Weed,_California

Challenge Accepted?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru GusWaters):

Și tu acum! Cum altfel decât „weeds"?hee hee

| GusWaters a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Parca ar fi mai potrvit ''stoners''. Totusi, cum s-ar numi o universitate in acea localitate, University of Weed?

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru GusWaters):

Sună mai bine „junk"laughing.

| IMC90 a răspuns (pentru GusWaters):

Dar locuitorii celebrului oras din Croatia (a carui nume mi-l cenzureaza robotelul) cum se numesc?

| GusWaters a răspuns (pentru IMC90):

Puleni? Puleti? Habar n-am!

| fratiikaramazov a răspuns:

Moscoviti, buzoieni, marocani, nemteni iar pentru ungheni... unghenii sau mai bine zici locuitorii din ungheni laughing