| DennisDMR a întrebat:

Daca iau de pe net o mapa de minecraft,o downloadez si imi apare in forme de WinRar, cum fac sa o pun pe minecraft ca sa o pot juca?

Răspuns Câştigător
| PyKaciu a răspuns:

Salut!
Mai intai trebuie sa deschizi WinRar`ul cu mapa, vei vedea numele mapei care este un folder normal.
Te duci la start, executare iar acolo scrii %appdata%. Cauti. minecraft, il deschizi si cauti SAVE. Tragi mapa din WinRar in save si gata. Poti intra in minecraft iar la mape vei gasi numele mapei!
bye!

| DennisDMR explică (pentru PyKaciu):

Si unde gasesc save?

| PyKaciu a răspuns (pentru DennisDMR):

Te duci la executare (Scuze ca nu spun in romana cuvantul dar nu-l mai stiu) sau la comanda de sub Control Panel. Scrii %appdata%, ti se deschide un folder. Cauti. minecraft dai x2 click pe el si gasesti Saves. Intri in saves, tragi mapa din WinRar si gata.

| DennisDMR explică (pentru PyKaciu):

Am gasit si mersi, primesti funda.

4 răspunsuri:
| Dark14 a răspuns:

Te duci an minecradt dai la optiuni, la optiuni ati apare o adresa dai pe ia,
si din adresa ai la save si o descarci acolo, dupa care te poti juca