| shippo3313 a întrebat:

Am o mare problema. Imi place la nebunie de un baiat si vreau sa il invit de 8 martie la restaursnt la o pizza, dar tocmai am aflat ca restaurantu e plin, asa ca m-am gandit sa comand o pizza si sa il chem la mine. Mama va fi plecta cu colegii la restaurant. Ce sa fac?

23 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Foarte buna varianta ta,mai buna decat cea cu restaurantul, iti garantez eu, poti beneficia de faptul ca sunteti numai voi doi si poti sa-i spui asta in intimitatea personala.

| cristianorudi7 a răspuns:

Pai daca vreti sa si mancati pizza, poate mai vrei si u altceva de mancare nu?

| Minks a răspuns:

Nu e mai simplu sa cauti alta pizzerie?

| kleorys a răspuns:

Eu nu iti recomand sa l duci acasa ci daca chiar vrei sa l inviti la o pizza sau ma rog...mergeti la un alt restaurant...dar nu uita ca baiatul ar trebui sa invite fata si nu invers!winking

| effect a răspuns:

Nu cred ca e potrivit sa inviti un baiat necunoscut la tine doar pentru ca il placi, daca il cunosteai mai bine da, dar asa nu cred ca e o idee buna.Invita l in alta parte la pizza sau la un suc si mergi altadata cu el la pizaa, de fapt trebuia el sa te invite pe tine ca tu esti fata dar e ok si asa :-) bafta

| fanJBfan a răspuns:

Paihee hee spune-i asa: ai vrea sa vi marti seara pe la mine? sa mancam o pizza si sa mai vb? vezi ce-ti zice el. si daca e da spune-i sa te sune luni seara sa stabiliti detaliile
P.S : buna ideesmugsmug

da-mi fundita daca te-am ajutat

by3

| Aiwendil a răspuns:

Sa-ti explic. 8 martie e ziua femeii! El trebuie sa te invite, nu tu pe el! Nu e ziua barbatului(stiu ca nu exista ziua acesta chiar daca unii zic ca e asa).Mai bine propuneti asta pentru o alta data, dar nu 8 martie. Poti sa-l vrajesti in alta zi.In ziua respectiva daca ai avea iubit el ar trebui sa te scoata la cina,sa-ti daruiasca un trandafir, o pizza, nu invers.
Bye!

| JomelaMaya a răspuns:

Păi eu zic să îl inviti, iar cât sunteti la tine să incerci să te apropii de el să îi pui ceva intrebări de exemplu: Îți place de (numele unei fete care o vezi cu el, care se dă la el) (deci mie imi place de un băiat si colega mea Diana se dă la el tot timpul, căci suntem colegi de clasă toti 3 si intr-o zi l-am intrebat dacă îi place de Diana si a zis că nu! în nici un caz) sau poti să pregătesti un film să te uiti impreună cu el, in film să existe multă actiune, căci băietii iubesc actiunea! Sper să te descurci si că te-am ajutat măcar 1 la sută să te apropii de el:*!

Succes!

| Puffy_1082 a răspuns:

Hei nu e nimic rau in a invita un baiat dar...totusi nu ne'ai zis varsta si... daca el te cunoaste.insa.in orice caz.ai grija sa nu pari prea disperata dupa el.crede'ma stiiu cum e! daca va intelegeti bine ar fi frumos din partea ta sa'l inviti.eu cred ca ar accepta incantathappy succes

| Cristian1994 a răspuns:

Mai bine iti gasesti in alta parte de exemplu la o pritena care e si ea singura...ca asa daca il chemi acasa nu se stie cand apar parintii tai si cred ca nu va fi bine sau cauta un local care nu prea e vizitat asa.sa fii doar tu cu el. Sper ca te-am ajutathappy

| Catalinutza05 a răspuns:

Din partea mea zic sal chemi deoarece parinti nu sunt acasa...

| 7lrn7 a răspuns:

Cheama-l draga si spera sa zica da si sa te sarute

| rolly14 a răspuns:

Pai afla daca baiatul te place si pe tine, adica nu stiu daca el nu simte nimic o sa fie cam ciudata chestia cu invitatullaughing crede-ma eu m-as simti nu stiu, ciudat! dar placut in acelasi timp, iar acasa e optional doar daca chiar vrei!

| Tr4fYc4n7D3PuFuL37y a răspuns:

Da inchiriaza un film/downloadeaza de preferat unu de groaza ca uh zici ca ti frica sh el te ia in brate... sh daca nu accepta sorry sh vad ca planu tau ii aproape gata ca faza cu pizza ii buna da totusi sa nul inviti dimineata/la amiaz spre seara pe la 7-8 sh dupa el pleaca sh uh ai avut o fantezie sau nu stiu bftwinking

| ZennoEll a răspuns:

Poi daca maicata e plecata tunci cheama-l dar sa nu patesti ceva daca vine maicata si te prinde... Sfatul meu este sa il scoti la un patinoar la o partie ceva baietii is mai amatori de distractii si asa o sa te distrezi si tu...GARANTEZ.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pai esti sigura ca si el te place? Normal ar fi sa te invite el pe tine. Dar daca consideri ca dragostea e reciproca ai putea sa-i zici :
-Ce faci marti seara? ( 8 martie vine marti) Stii m-am gandit ca ar fi super sa mancam o pizza si sa ne uitam la un film.

.cam atat mi-a trecut prin cap. Bafta` love struck

| shippo3313 explică:

Ar terbui sa adaug eu am 13 ani el 14, suntem la acelasi liceu si ne cunoastem. eu il plac din ianuarie si nu sunt o disperata ca si colega mea. P.S. draga effect nu este un necunoscut, mamele noastre sun colege si prietene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi e bine la ce te-ai gândit, poţi comanda o pizza şi să îl chemi la tine şi vizionaţi un film... Poate aşa o să îi spui ce simţi pentru el! Sper că te-am ajutat. Mult succes! :*

| vlad15eu a răspuns:

Sa o spun ca la C.s.:Go Go Go
You Take The Point!
She's gone blow!

| BYAAA_5532 a răspuns:

Pai.de ce nu astepti sa te invite el?

| necu91 a răspuns:

Pararea mea este ca ar trebui sa il inviti la tine. pentru ca in intimitate(doar voi 2) veti putea discuta mai descis. succeshappy

| kosminica a răspuns:

Nu cred ca e bine ca fata sa invite un baiat, dar daca sunteti si prieteni e bine.

| GabyBlondu19 a răspuns:

Invital la mc sau mergeti in parc nu stiu