| Elena1234456 a întrebat:

Am o problema. Nu am avut posibilitatea sa imi fac majoratul la restaurant si mi-am chemat gasca de la scoala (20 de colegi + 2 baieti de la alta clasa) sa stea peste seara la mine, sa facem o petrecere reusita. Pe ceilalti amici am decis sa ii scot la o pizza in alt weekend si chiar i-am invitat.
Un prieten a aflat ca dau petrecerea cu colegii si s-a cam suparat. Nu inteleg de ce se supara. Nu ii pot chema acasa la mine pe toti, am ales sa chem grupul pentru ca am considerat pur si simplu ca ocazia se potriveste mai mult acestuia. Ceilalti amici (cu tot respectul) nu stiu sa se distreze, beau foarte rar (acum sa nu credeti ca zic ca daca nu bei nu stii sa te distrezi) si mai mereu vorbesc despre scoala. NU vreau asa ceva in seara aia!
Am gresit cu ceva? S-a suparat degeaba? Repet: nu am cum sa ii chem pe toti la mine acasa, si daca il chemam pe el trebuia sa ii chem si pe ceilalti pe care i-am invitat la o pizza.

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

N-ai gresit cu nimic!
Sa nu uitam ca, suntem proprii nostri stapani...deci, singuri alegem pe cine sa invitam intr-un anume loc, pe cine sa bagam in seama, pe cine sa ignoram...etc!
Repet, din punctul meu de vedere, nu ai gresit cu absolut nimic!
Totusi, poate-ar fi mai bine sa-i explici si respectivului, pe larg, care a fost situatia! Sigur va intelege!

Succes!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

N-ai gresit cu nimic, aia care nu vin trebuie sa inteleaga ca e alegerea ta sa faci in perioade separate majoratul si nu ar fi trebuit sa afle ca faci petrecere la tine acasa.

| cQsm1N a răspuns:

Pentru tine era o seara mai speciala si totusi trebuia sa te distrezi nu sa stai sa vorbesti despre scoala laughing. Deci eu spun ca ai procedat corect si amici tai o sa inteleaga ca asta a fost alegerea ta!

| SyndicateX a răspuns:

Pai la petrecere trebuia sa ii chemi pe cei apropiati chiar daca nu iti erau colegi si la pizza pe cei mai putin apropiati.