| lyon7777 a întrebat:

Am o problema, am avut un pc vechi care funciona la un lcd(82 cm) dar s-a ars placa de baza si am fost nevoit sa inlocuiesc unitatea centrala
Acum am un "EVO D510 E-PC" (Intel Celeron, 1700MHZ, 631 MB)(Intel(R) 82845G/GL/GE/PE/GV Graphics Controller), legatura LCD-PC este facuta prin cablu "VGA".
Si acum imaginea se vede neclaras(pe un fond albastru)(culorile normale sunt amestecate cu un albastru +verzui)ce este de facut am incercat sa umblu si la contrast la lcd dar nu am reusit nimic. Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trimite un print screen si un dxdiag.txt pe adresa mea de mail marius@bluepink.ro