| asy25 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul: de fiecare data cand incerc sa schimb data, ora sau sa intru in control panel (orice apas din control pane) imi apare eroarea:"WINDOWS nu a gasit C/WINDOWS/system32/rundll32.exe.Verificati daca ati tastat corect numele, apoi incercati din nou.Pentru a cauta un fisier, faceti clic pe butonul start, apoi pe cautare" si eu nu inteleg care nume, ce nu gasete, de ce nu gaseste?

3 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Foarte rau, ai un virus.
ai 2 optiuni:
1.Instalezi windows din nou
2.Incerci sa repari problema.
Sa incepem cu 2:
Descarca asta:

- http://www.dll-files-download.com/dll/?classid=49&id=15185&pathid=0 pui codu respectiv de dezarhivare care il ai pe pagina aia.
- il pui aici:
C/WINDOWS/system32/

PS:daca problema persista lasa un reply.

| DoRu a răspuns:

Descarca acest fisier, fisierul contine rundll32.exe, dezarhivezi cu winrar, in cazul meu 7-zip si copiezi fisierul in C:\WINDOWS/system32. Daca nu merge trebuie' sa reinstalezi windowsul...

| wowmentol a răspuns:

Salut! Trebuie sa-ti reformatezi calculatorul(sa bagi iar windows-ul) ai virusi in el si din aceasta cauza nu-ti mai gaseste unele fisiere

Întrebări recente