| anonim_4396 a întrebat:

(Scuze de categorie). Am o problema! Enervanta!
De o zi calculatorul meu refuza sa-mi mai porneasca programele (gen Yahoo Messenger, TuneUp 2012, chiar si melodiile nu le mai reda cu bsplayer, doar cu Sonique ). Problema e ca nu facea asa, de fapt nu trebuie sa faca asa. Imi apare o fereastra in care scrie : "Windows nu a gasit 'C:\Program Files......etc' Verificati daca ati tastat corect numele, apoi incercati din nou. Pentru a cauta un fisier, faceti click pe butonul Start si apoi pe Cautare"! crying nu stiu ce are de nu ma lasa sa intru in nimic! Dau dublu click pe un shortcut de pe desktop, si imi apare asta cryingcrying. Va rog sa ma ajutati. Este extrem de enervant pentru ca nu pot face nimic crying Si inainte la StartUp mi-se deschidea messenger-ul, acum cand deschid pc-ul nici ala nu apare.... Va rog muuuuult de tot sa-mi spuneti ce sa fac! Multumesc Anticipat! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| th3end a răspuns:

Nu. Problema.este ca tu incerci sa setezi o rezolutie pe.care placa ta video nu o suporta. incearca sa setezi rezolutia pe care o suporta.Adica alege o.rezolutie mai. mica de.acolo din lista

5 răspunsuri:
| th3end a răspuns:

Instaleaza windowsul.din nou. acum la tine in pc e un haos. iar la problema.gen ca dai dublu click pe scurtatura.si.iti apare.notificarea aia e.pentru.ca programul plasat in program files a fost sters. banuiesc ca cineva ti-a dat un virus gen batch care sterge programele esentiale

| heddy10 a răspuns (pentru th3end):

Deci am reinstalat windows-ul. Am alta problema. Nu pot schimba rezolutia. Am incercat la Propietati, Settings ..etc. dar cand dau apply mi-se inchide ecranul si apare o fereastra in care scrie "OUT OF RANGE" si niste valori (75 Hz..nu stiu cum.)
Asta ma supara si mai tare. Ce-i pot face? O reparare a windows-ului ar rezolva problema?

| heddy10 a răspuns (pentru th3end):

Da dar asta inseamna 800x600 sad, iar inainte imi mergea la 1600x1200... dar problema e in felul urmator :
Placa de baza nu este cea originala. Cea originala s-a ars, si am dus pc-ul la un sediu de reparat pc-uri, si ei mi-au inlocuit placa veche cu una care este de prin acelasi an (2003/2004), mi-au instalat windows-ul, au bagat driverele si am luat pc-ul acasa, pana acum am mai avut probleme cu el, dar ii dadeam "Repair Windows", dar acum fiindca aveam erorile astea la prgrame si ma enervasem la culme, m-am gandit (si acum imi dau seama ca am facut o mare prostie) sa dau "Install a fresh Windows" adica sa instalez un windows nou, iar eu neavand driverele care au fost instalate de acei baieti, am beleaua asta cu rezolutia pe cap. Si nici video-urile, nici sunetele nu le aud sad. Crezi ca ar trebui sa-l duc din nou la tipii aia sa-mi instaleze ei tot ce trebuie? Asa ma gandeam...

| th3end a răspuns (pentru heddy10):

Baga id-ul meu.si te ajut. bylly_duica94@yahoo.com.
si te ajut

| heddy10 a răspuns (pentru th3end):

Nu mai e nevoie. Am gasit solutia. Imi iau altul. Mersi oricum de ajutorwinking.

| th3end a răspuns (pentru heddy10):

Nu. Problema.este ca tu incerci sa setezi o rezolutie pe.care placa ta video nu o suporta. incearca sa setezi rezolutia pe care o suporta.Adica alege o.rezolutie mai. mica de.acolo din lista