| HodgeTwins a întrebat:

Am o problema cu Minecraft-ul.Instalez java, ultima versiune si cand dau sa intru imi spune "Java Virtual Machine Launcher" "Could not create the Java Virtual Machine.A fatal exception has occurred.Program will exit." Si cand terminam de instalat Java,imi deschidea un Text Document sa scriu ceva acolo, ma rog..Cine poate sa ma ajute plz.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna mi se pare ca eroare asta o am si eu ma rog am rezolvat-o cu un document text cum iti cere si tie trebuie sa faci urmatori pasi :
1.Creezi un txt
2.Scri in el java -Xms650m -jar (acum unce ai minecraftul ex:java -Xms650m -jar "D:\Minecraft SP\MinecraftSP.jar)
3.Dai save as si inlocuiesti acolo unde scrii txt cu bat
4.Dai save si dai pe el dar vezi sa nu schimbi niciodata locul minecraftului ca nu iti mai recunoaste locul si trebuie sa il faci din nou
Daca nu intelegi da pe linkul asta http://www.youtube.com/watch?v=ZSGqnnwlQ-o
Sper ca ti-am fost de ajutor si sa te distrezi in lumea minecraftului.