| Carmenela a întrebat:

Am o problema cu sonorul de la calculator.Boxele sunt bine bagate in priza si in spate, volumul este dat la maxim, si cand pun o melodie imi arata ca se deruleaza, dar tot nu se aude...Am windows7 cine are si sa mai confruntat cu chesti de genul asta sa ma ajute!
Care este problema? Dau fundita bineintzeles!
~Daca stiti scrieti explicit~

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Te-as putea ajuta doar cu un mic programel cu care sa intru in calculatorul tau si sa vad care e problema. pentru ca pot fi mai multe cauze( poti sa nu ai driverul de la placa de sunet sau poate fi setat ceva rau din windows) cel mai probabil, e driverul de la placa de sunet. aici iar e problema. e placa de sunet integrata in placa de baza, sau placa de sunet separata? deci pana nu vad piesele, componentele calculatorului tau nu stiu. pentru ca trebuie cautat pe net EXACT acel driver de sunet COMPATIBIL cu ce ai tu in pc. altfel nu mergesad daca esti de acord sa face asa, lasa id-ul tau de mess pe privat!

| roby096 a răspuns:

Pai, incerarca sa pui boxele la un mp3 sau la televizor sa vezi daca se aude. Daca da, inseamna ori ca ai o problema cu placa de sunet ori cu softul, iar daca nu inseamna ca sunt arse. Mi s-a intapmlat si mie la windows xp, si am scos softul de la placa de pe net si l-am reinstalat, apoi a mers.
Bafta! Funda?

| FlorinAdrian a răspuns:

Si eu am patit cand mi-am instalat prima data win 7 /trebuie sa de duci jos in dreapta si e o iconita de la sunet si dai click dreapta pe ea si faci setarile /sau poate ca nu ai driverele instalate ia-ti de pe google driverele de sunet pentru windows 7 32 bit sau 64 bit care ti l-ai instalat si le instalezi si gata daca nu mai incearca sau cel mai bine ia-ti windows xp cel mai bun zic eu :X

| Dally_4625 a răspuns:

Si eu patesc asa de multe ori...nu stiu sigur care e cauza, dar eu ii dau un restart si pe urma merge...