| mgxxtreme13 a întrebat:

Am primit de curand un aparat foto Ricoh r8, si tot face figuri : odata face poza neagra, odata super clara, l-am dus la service-ul Sony din Arad, i-au constatat defectiunea si ii blocu ala de obiectiv( nu ma pricep ) in fine, l-au montat la loc, si iar o mers ca or facut poza cu el, iar acum vede in ceata, cum l-as putea repara ieftin pentru ca piesa aia costa 550 lei ( mai mult ca un aparat nou ) sad help?big grin

1 răspuns:
| Hassel a răspuns:

Poate e vreo problema cu lentila obiectivului.Du-te la alt service si spune-le sa-ti demonteze obiectivul si sa se uite putin la el, eventual sa-l curete... sper ca te-am ajutat cat de cathappyhave a nice dayhappy