| alfonsoperez a întrebat:

Am si eu o intrebare! Se poate lua microbuz de la IKEA (otopeni) catre Ploiesti? Daca da din ce zona si care este pretul pana la Ploiesti?

2 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Deci Ikea nu este in otopeni, este in baneasa/Bucurestiwinking langa aeroport.
si la fel cum zicea bogdan second hand laughing)) poti sa iesi la DN si sa faci cu mana la microbuzele care circula pe acolo, sau daca nu poti sa iei autobuzul (131, 335) de la IKEA din fata si te duce la Piata Presei Libere, acolo unde este punctul de plecare al microbuzelor catre Ploiesti. Este alegerea ta!
SPOR!

| bogdansh a răspuns:

Iesi la DN si o sa vezi ca mai sunt persoane care asteapta(urci un fel de scari sau un deal), sunt microbuze din ora in ora spre Ploiesti, pretul biletului este de 15 lei