| yvaine a întrebat:

Am un aparat foto mai vechi.Ma deranjeaza viteza cu care face fotografii; de cand apas pe buton si pana cand termina de facut poza dureaza foarte mult si daca e un obiect in miscare nu poti face poza. Ce aparate imi recomandati din acest punct de vedere(sa faca poze cat mai repede-si daca se poate sa aiba si stabilizator de imagine)? PS.Nu ma refer la aparatele profesionale, sa coste sub 700-800 RON.

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Daca scazi rezolutia pozei va fi mai rapid. Iar pentru obiecte in miscare ai nevoie de expunere scurta, care cere mai multa lumina.
In al doilea rand focalizezi inainte de declansare, apasand butonul pana la jumatate, vezi observa ca reactioneaza incercand sa focalizeze automat.
O sugestie ar fi un Olympus SP-600 sau SP-800, pentru optica de calitate, control manual, zoom etc. sau poate chiar sunt modele mai reusite de la Canon, Fuji, Nikon in bugetul tau. Tu alegi dintre ele, vezi dupa pret si citeste review-uri despre ele...limiteaza-te totusi la unul din numele recunoscute, eu, ca si ordine m-as orienta: Canon, Nikon, Olympus, Fuji.

1 răspuns:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Eu am un aparat KODAK care costa 350 de lei. Este foarte foarte bun. Face poze foarte repede si sunt foarte clare!

pa, pa.